ARMEND MEHAJ
MINISTËR I MBROJTJES

Armend Mehaj, Ministar Odbrane
Rođen 1 3 . J ula 1981. u Isni Isniću, Kosovo

Oženjen, otac troje dece

Civilno Obrazovanje
Trenutno pohađa Master Studije rukovanja
Sukobima na Voldriskovurdering, Bodø, Norveška
Od 2015. do 2019. Bachelor iz
Primenjene Psihologije na Univerzitetskom Koledžu
Bjørknes u Oslu, Norveška
Od 1997 2000 Opšta Ekonomija i Administracija u Srednjoj Školi Ulsrud u
Oslu, Norveška

Vojno Obrazovanje
• 2001- 2003 Vojna Komandna Škola (Upravljanje Administracijom i Vođstvo)
• 2009 – 2010 Program Upravljanja Ljudskim Resursima u Odbrani (Hedmark College)
• 2010 – 2011 Ratna Škola za Vojsku (Linderud – Kval)
Slede obrazovni kursevi u:
– Kurs Logistike i Transporta
– Kurs Upravljanja Imovinom
– Kurs za Upravljanje Osobljem i Administracijom
– Diplomatski Kurs Bezbednosti
– Kurs Specijalne Reakcije
– Kurs Stražara Reda
– Kurs Stava (ponašanja) i Upravljanja (Norveški Odbrambeni Koledž)
– Kurs Linijskog Vođe u Odbrani
– Kurs Civilne Vojne Saradnje (Vojni Obaveštajni Centar Danska)
– UN Vojni Posmatrač (Finska)
– Specijalizovani instruktor za različito oružje

Vojno iskustvo
• Od Avgusta 2002. – Maja 2003. – Logistički Bataljon, Brigada Sever
• Od Maja 2003. – Decembra 2004. – KFOR (Task Force Norveške)
• Od Januara 2005. – Avgust 2005. – FLSN UPRAVLJANJE POSLOVANJEM / Finansijski Oficir za PODRŠKU MENADŽERA
• Od Avgusta 2005. – Januara 2006. – Vojni Oficir za Vezu Vežba Gvozdeni Mač
• Od Januara 2006. – Decembra 2006. – Obezbeđenje u Ambasadi SAD
• Od Januara 2007. – Avgusta 2007. – Komandant eskadrile / Oficir za planiranje
• Od Maja 2008. – Novembra 2008. – Avganistan NATO / ISAF /OMLT BRIGADA
• Od Januara 2009. – Novembra 2009. – AFRIKA / UN / MINURCAT-II / NDH – Čad i Centralnoafrička Republika
• Od Januara 2010. – Decembra 2010. – FKL / LOGISTIKA ŠKOLA / SESSVOLLMOEN
• Od Januara 2011. – Oktobra. 2012. – Oficir za Regrutovanje i Izbor
• Od Novembra 2012. – Juni 2013. – Instruktor FKL / Vojni Oficir
• Od Jula 2013 – Juli 2016. – FACTS OGF VVPF, ODBRAMBENA ČETA, OSLO

Ostalo radno iskustvo
• Od Januara 2018. – Marta 2021. – Menadžer i Glavni Koordinator Računovodstva u Zdravstvenoj Zaštiti i Pomoći, Humana – Oslo, Norveška
• Od Jula 2016 – Jan. 2018 – Regionalni Menadžer, Istočni Region, Ljudska nega

Strani Jezici
• Engleski
• Norveški
• Švedski
• Danski
• Nemački

Ostali angažmani:
• Od Januara 2018 – Marta 2021 – Savetnik za Odbrambenu i Bezbednosnu Politiku Lidera Samoopredeljenja.